Büyükşehir’den Miniklere Diş Sağlığının Önemi Anlatıldı

Antalya Büyükşehir Belediyesi Çocuk Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, okul öncesi eğitim öğrencilerine ağız ve diş sağlığı eğitimi verdi.

29 Şubat 2016 - 14:28

Antalya Büyükşehir Belediyesi Çocuk Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, okul öncesi eğitim öğrencilerine ağız ve diş sağlığı eğitimi verdi.
Antalya Büyükşehir Belediyesi Habibler Çocuk Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, 5-14 yaş arasındaki çocuklara ücretsiz diş sağlığı hizmeti vermeye devam ediyor. Çocukların ücretsiz kontrollerinin yapıldığı merkez, tedavilerini de gerçekleştiriyor. Diş Sağlığı Merkezi’nin son konukları Fatih Aile Eğitim ve Sosyal Hizmet Merkezi okul öncesi öğrencileri oldu.
DİŞ BAKIMLARI YAPILDI
Miniklere ilk olarak diş sağlığı hakkında bir çizgi film izletildi. Daha sonra diş hekimi tarafından çocuklara diş sağlığının önemi, diş temizliği ve dişlerin nasıl korunması gerektiği anlatıldı. Minikler, küçük yaşta ağız ve diş sağlığına dikkat edilmesinin ileriki yaşlarda karşılaşılabilecek ciddi sağlık problemlerinin önüne geçtiğini öğrendi. Büyük bir merakla diş hekimini dinleyen minikler, söylenenleri uygulayacakları konusunda söz verdi. Dişlerin nasıl fırçalanması gerektiğini uygulamalı olarak öğrenen minikler diş taramasından da geçti. Heyecanla dişçi koltuğuna oturan çocukların ağız ve diş bakımları yapıldı. Ardından miniklere, diş macunu ve fırçası hediye edildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..