Öğrencilerin Bilim Yolculuğu

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’un talimatıyla hayta geçirilen Bilim TIR’ı Karesi ilçesindeki öğrencilerle buluştu.

29 Şubat 2016 - 16:18

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’un talimatıyla hayta geçirilen Bilim TIR’ı Karesi ilçesindeki öğrencilerle buluştu.
Fizik, kimya ve matematik ağırlıklı 11 deney mekanizmasının yer aldığı, öğrencilerin bizzat deney yapma imkanını da bulduğu Bilim TIR’ı yollara düştü. Zafer İlkokulu’ndaki öğrencilerle buluşan TIR’a ilgi büyük oldu. Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu ile birlikte TIR’ı gezen Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, öğrencilerle sohbet ederek, birlikte deneyler yaptı. Bilim TIR’ının, öğrencilere, bilimin sadece derslerin bir parçası değil, hayatın bir parçası olduğunun kanıtlaması noktasında önemli bir adım olduğunu söyleyen Başkan Yılmaz, "Bilimi eğlenceli bir şekilde öğrencilere sevdirecek olan Bilim TIR’ımızın çocuklarımızı heyecanlandırdığını ve meraklandırdığını gördük. Yaptıkları deneylerle gündelik hayata dair bilgileri pekişen çocuklarımızın, bilim ve araştırmaya yönelik ilgilerini arttırmayı hedefliyoruz" dedi.
Başkan Yücel Yılmaz, günün akşamında Bilim TIR’ında görevli olan aynı zamanda da Matematik Cepte projesinde de yer alan, Balıkesir Üniversitesi öğretim üyelerini ve öğrencileri makamında ağırladı. Başkan Yılmaz, yürütülen bu proje ile çocukların hayatında anlamlı değişikliklerin yapılabileceğini söyledi. Öğrencilerin bilime bakışını ve saygısını arttırmak gerektiğinin altını çizen Yılmaz, "Çocukların bakış açılarını netleştirmek ve bilime olan sevgisini arttırmak açısından sizlere önemli görevler düşüyor. Bilim adamı yetiştirmek istiyorsak eğitimlere ilkokul ve ortaokulundan başlamalıyız" diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..