Uşak CHP, Belediyeye 3 Dava Birden Açtı

Uşak CHP İl Teşkilatı, Uşak Belediyesi hakkında davacı oldu.

23 Şubat 2016 - 10:54

Uşak CHP İl Teşkilatı, Uşak Belediyesi hakkında davacı oldu.
Uşak CHP İl Teşkilatı, Uşak Belediyesinin uygulamaya aldığı ‘şehir içindeki bazı yolların üzerinden oto park ücreti alması, bu uygulamasının belediyenin ortağı olan bir firmaya devretmesini ve yine belediyeye ait olan bazı iş makinalarının yine aynı firmaya devretmesini’ kapsayan yürütmeyi durdurma istemli üç ayrı dava açtılar.
Uşak CHP İl Binasında yapılan basın açıklamasında hazır bulunan İl Başkanı Ali Karaoba, Merkez İlçe başkanı Sevinç Yazgan ve partililer Uşak Belediyesi aleyhine açtıkları davaları basın mensuplarına anlatılar. Parti adına davaları özetleyen CHP Uşak İl Başkanı Ali Karaoba, Manisa İdare Mahkemesine gönderilmek üzere, Uşak Asliye Hukuk Mahkemesinde, Uşak Belediye Başkanlığı hakkında şehir içi yol güzergahlarından oto park ücreti alınmasını, bu kurulan sistemin belediyenin firmasına devrini ve yine belediyeye ait bazı iş makinelerinin bu firmaya devrinin usule aykırı olduğunu tespit ederek gerekli örnek karar ve delillere yürütmeyi durdurma ve akabinde iptali için davacı olduklarını belirtti.
Açtıkları davaların sonun kadar takipçisi olacaklarını vurgulayan Karaoba; “Bu davaları laf olsun diye açmıyoruz. Kamu yararının olmadığı, farklı illerde mahkemelerce alınmış örnek kararların olduğunu, Uşak esnafımızı ziyaret ederek onlardan aldığımız geri dönüşleri toparlayarak açtık. Aynı zamanda uygulamaya alınan bu sitemin usule aykırı şekilde belediyenin firmasına devrettiğini tespit ettik. Bununla birlikte belediyenin kendine ait birçok iş makinesini de bu firmaya devrini usulsüz olduğunu gördük. Bunun içinde kamunun mallarının, kamuya yakışır şekilde kullanılması için arkadaşlarımızla yasal süreç başlattık ve sonuna kadar takipçisi olacağız” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..