Özer Marangoz

Özer Marangoz

HEM DE DÜMDÜK

06 Nisan 2015 - 14:27 - Güncelleme: 06 Nisan 2015 - 16:09

Avrupa parlamentosu Yeşiller Grubu başkanı  Keller Türkiye ile ilgili son derece önemli açıklamalarda bulunmuş. Türkiye’deki basın yayın özgürlüğünden son derece rahatsızmış. Ne söylediğinin hiçbir önemi yok. PKK’yı yaratan ve destekleyen Almanya’nın ve Fransa’nın başını çektiği Avrupa Birliği ne kadar rahatsız olursa, ne kadar endişeli olursa bu doğru yolda olduğumuza işarettir.

 Verdiğimiz rahatsızlıktan gurur duyarız Hanımefendi.

  Bunu duyuran Samanyolu yayın grubu. Hanımefendi bir Türkiye dostu olarak durumdan son derece rahatsızmış. CHP’nin resmi yayın organı haline geldi gelecek olan Samanyolu grubu bunu bir lafa bakarım laf mı bir de söyleyene bakarım adamı düsturunu unutarak, tuvaletlerinde su bile kullanmadan temizlenebileceğini düşünen kokuşmuş fikir dünyasının Türkiye’deki işbirlikçiliğini ve sözcülüğünü yapmakta. Avrupa kültürü zavallı durumdadır. Bir yanımız daha zavallı.

  Ortalama ömrün 350 yıl olduğu medeniyetler tarihinde Avrupa medeniyeti gerilerini bile nasıl temizleyeceğini öğrenemeden çöküşe geçmiştir. Bunların tuvaletlerinde su bile yoktur. Sana bana tu kaka yaparlar. Almanya ve Fransa’nın liderliğini yaptığı Amerika’nın kankası İngiltere’nin AB içinde Truva atı rolünü oynadığı birlik çatırdamaktadır.

 Batı aşığı yarımıza Arap yemek kültüründe pilavın elle yenmesi binlerce kez ayıplanacak bir kültürel gerçek oluverirken, gerisini yıkamayı bilemeyen Batı’nın ıkınması senfoni gibi gelmekte.

 Avrupa endişeli, Amerika çok rahatsız, İsrail gücenecek. Bizim bir kısım medyamız kakafoniler sonrası gerilerini bile temizleyemeyen bu insanların sözcülüğünü yapmaktalar. Kedilerin tabiatları gereği kendilerine uyguladığı temizlik yöntemi hizmetini birileri birilerine içleri kalkmadan vermekteler. Bedeli karşılığı.

 Polonya uyruklu Alman istihbaratına çalışan İngiliz, baskılar bizi yıldıramaz diye slogan atıyor. Slogan tanıdık. Ajan, savcımızın şehit edilmesi ile ilgili soruşturma da gözaltına alındı. DHKP-C li teröristler  ölümsüzdür. CHP milletvekili Hüseyin Aygün teröristlerin ailesine taziye ziyaretine gitti.

  Gerisini bile temizlemeyi bilmeyen sömürgeci Batı’nın vurduğu boyunduruktan kurtulmaya başlayan Türkiye’nin yükselişinin Batıya verdiği rahatsızlık anlaşılabilir. CHP’ye, Paralel’e verdiği rahatsızlık da anlaşılabilir. Fakat Atatürk’ü sevdiğini söyleyen CHP’li kardeşim, şehit edilen savcımızın değil de teröristlerin acısını paylaşan milletvekilinin partisine oy vermek için bir daha düşün.

 Afrika, Hindistan, Endonezya, Güney Amerika, Orta Doğu, Kuzey Afrika gittiğin her yere kan ve gözyaşı götüren Avrupa önce ardını temizle. Tarihini ikiyüzlülükle, sahtekarlıkla, sömürgecilikle yazdın. Soykırımların tarihini mürekkeple değil kanla, kağıda değil insan derilerine yazdın. Şimdi endişelisin öylemi?

Senin aklın ardından daha pis. Yüzüne mi söylüyorum?

He ya yüzüne, hem de dümdük.

Son Yazılar